FOTO | Houby v lese? Ale houby!

20:01 Michelle B 11 Comments

Poslední dobou u nás docela pršelo, jen dva dny teď bylo krásně. Na facebooku moji kamarádi sdíleli spoustu fotek košíků plných hub. Takže jsem se vzbudila s jasným plánem.

Jdeme na houby! (A dopadlo to příšerně!)


Přítel moje nadšení sdílel jen polovičně, ale z otevřeného okna jsme dole slyšeli souseda křičet na jiné sousedy, ať se seberou a jedou do lesa, že včera přivezli plný kufr hub. Tak jsme se teda po jídle sebrali a jeli.

Tak moc jsem se těšila na krásnou, dlouho procházku lesem. Vždycky mě to tak hezky nabije novou energií. Ale co se nestalo, že jo.


Jsme teda v lese. To, že jsem rukama, nohama a dalšími částmi těla nabírala prázdné pavučiny, to jsem ještě překousla.(teda doufám, že byly prázdné.) Jsem přece v lese.

Ale nikde nebyla ani houba! Jako vážně. Vůbec nikde ani blbá prašivka!
No nevadí, neztráceli jsme naději a šli jsme dál.

"Hah! Něco vidim!" křičela jsem na přítele, který šel pár metrů vedle mě. Celá nadšená jdu blíž. "Bezva, kámen!" moje nadšení rychle opadlo.


Přítel si šel teda zase svojí cestou. V okamžiku, kdy jsem se na něj ohlédla, vidím jak se málem prohnul vejpůl, jak při podlézané. Začala jsem se smát, ikdyž přítel spíš vypadal, že se rozbrečí. :D
"Málem jsem ksichtem nabral pavučinu i s pavoukem!" Ikdyž pavouky absolutně nesnáším, nemohla jsem se přestat smát při představě, že by mu ten pavouk seděl na obličeji.


Po pár metrech jsme oba konečně začali nacházet houby. Ale při našem štěstí to byly všechno prašivky. A když už ne prašivky, tak lysohlávky. (Hah, aspoň by byla trošku sranda.) 


Aby toho "štěstí" nebylo málo, přišla na řadu karma. Já, velký arachnofobik, si poklidně jdu tím lesem, pohled upřený na zem, jak jsem se mermomocí snažila najít alespoň jednu jedlou houbu. Chyběla vteřina! Kdybych nezvedla hlavu a udělala ještě jeden malinkatý krok, měla bych tentokrát na obličeji toho pavouka já! A že by mi zabral tak půlku obličeje! (Zas tak velký nebyl, ale v tomhle ráda přehánim).


Takže z celého našeho výletu jsme si nakonec dovezli jen dva hříbky, plnou hlavu pavučin, ruce od smůly a pár mých fotek. 


Byli jste letos na houbách? Byli jste na tom líp než my? Jaká jsou vaše tajná místečka?

Michelle ♥


11 komentářů:

 1. Letos jsme na houbách vůbec nebyli a po tvém článku asi ani dlouho nepůjdu :D :D Ale fotky jsou moc pěkné!
  The Colorful Blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak třeba na tom nebudeš tak špatně. :D Všude v okolí a na facebooku každý sdílí plné koše a kufry od auta.. :D

   Vymazat
 2. Já na houby vůbec nechodím, jak se znám, nasbírala bych jenom ty jedovatý, ale ani těma bych se neotrávila :D
  A nebo bych dopadla přesně jako vy, akorát bych k tomu ležela někde ve škarpě... sama... navždy... :D Ale alespoň, že jsi něco nafotila, ty fotky jsou totiž krásný! Ta první a pak ty pírka mě úplně okouzlily, krásně se na ně kouká :)

  OdpovědětVymazat
 3. A krásné fotky! :) Já sbírání hub nesnáším, ale občas udělám babičce radost a jdu s ní právě kvůli té procházce lesem :))

  OdpovědětVymazat
 4. Každopádně sis z hub odnesla super fotky :) Já na houby chodím ráda, je to super relax a zrovna včera mi švagrová psala, že už rostou, teda tady u nás na Vysočině :) Stala jsem se pravidelnou čtenářkou a budu ráda, pokud se staneš mou :)

  Ili Libertad

  OdpovědětVymazat
 5. Každopádně sis z hub odnesla super fotky :) Já na houby chodím ráda, je to super relax a zrovna včera mi švagrová psala, že už rostou, teda tady u nás na Vysočině :) Stala jsem se pravidelnou čtenářkou a budu ráda, pokud se staneš mou :)

  Ili Libertad

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to mi přesně připomíná i naše houbaření :-). Krásné fotky jsi pořídila.

  OdpovědětVymazat
 7. Na houby chodím nerada, protože nikdy nic nenajdu, i když mi na tu houbu i ukážou :D takže v lese jenom fotím :D

  OdpovědětVymazat
 8. Já jsem se byla letos podívat v lese, ale nic jsem nenašla. No, my nejsme moc správní houbaři. Abychom něco našli, tak opravdu musí něco růst :D Btw. ty fotky jsou krásný. Jsi šikulka!
  Meet My Lovely World

  OdpovědětVymazat
 9. Nádherné fotografie!! :)
  Pozývam ťa na svoju prvú giveaway: http://drewsbeauty.blogspot.sk/2015/11/moja-prva-giveaway.html

  OdpovědětVymazat

Každý komentář potěší, děkuju vám ♥